GTS Zawisza Garbów - strona oficjalna

GLKS Michów 1:3 Tajfun Ostrów Lubelski
GKS Niedźwiada 3:1 Victoria Rybczewice

Turniej charytatywny, 08.12.2013

Relacja z turnieju charytatywnego. Artykuł ukazał się w Głosie Garbowa w grudniu 2013 roku.

W głowach młodych pasjonatów futbolu reprezentujących klub Zawisza Garbów narodził się pewien pomysł... Wykorzystując fakt, że w naszej gminie działa aktywne środowisko piłkarzy-amatorów, garbowska młodzież postanowiła zorganizować charytatywny turniej piłki nożnej halowej. Dochód z turnieju został w całości przekazany na potrzeby wychowanków Domu Dziecka w Przybysławicach.

Podjęta inicjatywa spotkała się z dużym zainteresowaniem wśród lokalnej społeczności. Licznie zgromadzona publiczność w sali gimnastycznej Zespołu Szkół w Garbowie w dniu 8 grudnia 2013 roku dopingowała swoich faworytów. W turnieju brało udział aż 10 drużyn. Chętnych do gry było jeszcze więcej, lecz organizatorzy byli zmuszeni przedwcześnie zamknąć obsadę turnieju ze względu na ograniczony czas na przeprowadzenie rozgrywek. Podczas turnieju prowadzona była zbiórka pieniędzy do puszek oraz zbiórka artykułów higienicznych. Ponadto wspomogły nas nasze koleżanki, które zorganizowały kiermasz ciast. Efekty przerosły nasze oczekiwania, gdyż udało się nam zebrać datki pokaźnych rozmiarów: środki pieniężne w wysokości 1186, 92 zł + 20 eurocent oraz dużej ilości środki rzeczowe. Nazajutrz po turnieju, delegacja przekazała całość na ręce dyrektora Domu Dziecka.

Rywalizacja zawodników przyniosła nam wiele sportowych emocji, nieoczekiwanych zwrotów akcji oraz kilka niespodzianek. W stawce dziesięciu drużyn najlepsi okazali się oldboje Zawiszy, którzy po niezwykle emocjonującym meczu finałowym pokonali drużynę z Karolina. Trzecie miejsce zajęła drużyna z Woli Przybysławskiej, a jej zawodnik Sebastian Gałązkiewicz (wychowanek Zawiszy) zdobył najwięcej bramek i zgarnął statuetkę króla strzelców.

W imieniu organizatorów chciałbym podziękować wszystkim, którzy wsparli naszą inicjatywę. W pierwszej kolejności chciałbym złożyć podziękowania na ręce dyrektor Zespołu Szkół, pani Ninie Bartoszcze-Wylaź za udostępnienie sali gimnastycznej oraz wójtowi Gminy Garbów Kazimierzowi Firlejowi, pani v-ce wójt Małgorzacie Sanalucie, radnej Katarzynie Chabros za akceptację naszego pomysłu, przychylność i obecność na imprezie. Dziękuję także zawodnikom i widzom.

Fakt, że znalazło się tylu ludzi dobrej woli, którzy zechcieli pomóc potrzebującym, motywuje nas do podjęcia kolejnych tego typu inicjatyw.

Piotr Chabros, przedstawiciel zespołu organizatorów

WYNIKI MOŻESZ ZOBACZYĆ, KLIKAJĄC >>> TUTAJ <<<

GALERIA ZDJĘĆ >>> TUTAJ <<<

W najbliższym czasie zespół nie rozgrywa żadnego spotkania.

Błękit CycówZawisza Garbów
Błękit Cyców 2:1 Zawisza Garbów