GTS Zawisza Garbów - strona oficjalna

GLKS Michów 1:3 Tajfun Ostrów Lubelski
GKS Niedźwiada 3:1 Victoria Rybczewice

"Gramy dla Natalki"

Poniższy artykuł, podsumowujący akcję "Gramy dla Natalki" ukazał się w Głosie Garbowa w numerze styczeń - luty 2014

„Człowiek jest wielki nie przez to, co ma,

nie przez to, kim jest,

lecz przez to,

czym się dzieli z innymi.”

Jan Paweł II

Kiedy w grudniu ubiegłego roku przymierzaliśmy się po raz pierwszy do organizacji turnieju charytatywnego, nie liczyliśmy, że nasza inicjatywa spotka się z tak dużym zainteresowaniem wśród lokalnej społeczności. Zaraz po zakończeniu pierwszej edycji charytatywnego grania zaczęły się mnożyć pytania o kolejne tego typu akcje. Fakt, że wśród nas jest tylu ludzi chętnych do pomocy potrzebującym, motywował nas do działania.

Tym razem chcieliśmy zagrać dla małej, chorej Natalki, która jest mieszkanką Garbowa. Większość z nas zna jej rodzinę i rozumiemy z jakimi problemami borykają się na co dzień. Współorganizatorem turnieju została garbowska Rada Duszpasterska. Inicjatywę wsparł również Urząd Gminy Garbów oraz garbowska Szkoła. Cieszymy się, że nasza współpraca z Panią Dyrektor Niną Bartoszcze- Wylaź  układa się bardzo dobrze. Dziękujemy za zaufanie i powierzenie nam sali gimnastycznej na dwa dni całodziennych rozgrywek, dzięki czemu w turnieju mogło wystąpić zdecydowanie więcej drużyn, co urozmaiciło piłkarskie zmagania.

W sobotę 25 stycznia o godzinie 10:00 w sali gimnastycznej Zespołu Szkół w Garbowie miało miejsce oficjalne rozpoczęcie turnieju „Gramy dla Natalki”. Przedstawiciel Klubu Zawisza Piotr Chabros powitał przybyłe drużyny. Następnie głos zabrała administrator obiektu Pani Dyrektor Nina Bartoszcze- Wylaź. Nie zabrakło także głównej bohaterki – Natalki – wraz z najbliższą rodziną. Obecni byli przedstawiciele Rady Parafialnej i Urzędu Gminy.  Po części oficjalnej przeszliśmy do rywalizacji piłkarskiej. Jako pierwsze rywalizowały panie. Wystąpiło pięć drużyn: Gimnazjum w Łomazach, LKS Wierzchowiska, Lewart Lubartów oraz Zawisza Garbów I i Zawisza Garbów II trenowane przez Marka Klimka. Rozgrywki toczone w systemie „każdy z każdym” były bardzo zacięte. Ostatecznie najlepsza okazała się drużyna z Łomaz, która przy równej liczbie punktów wyprzedziła ekipę z Wierzchowisk lepszym bilansem bramek. Trzecie miejsce przypadło Zawiszy I. Gospodynie wyprzedziły Lewart Lubartów także lepszym bilansem bramkowym. Piąte miejsce zajęły zawodniczki Zawiszy II. Nagrodę indywidualną dla najskuteczniejszej zawodniczki zdobyła Dominika Gembka z Zawiszy. Przerywnikiem pomiędzy meczami były występy Zespołu Tańca Nowoczesnego „Volumen” z Garbowa. Młodym tancerzom, ich opiekunkom – Agacie Flisiak i Agacie Wendler – a także rodzicom również dziękujemy za wsparcie inicjatywy.

Po turnieju pań odbył się turniej młodzików młodszych (rocznik 2002 i młodsi). Była to wewnętrzna rywalizacja pomiędzy trzema drużynami Zawiszy (Złoci, Srebrni, Brązowi) trenowanymi przez Piotra Pinkiewicza i dwoma drużynami GKS-u Abramów (GKS Team i GKS Winchester). Młodzi adepci futbolu podeszli do konfrontacji bardzo poważnie. Nie brakowało emocji, a piękne bramki padały jak na zawołanie. Bezkonkurencyjni okazali się Złoci z Zawiszy Garbów. Podium uzupełniły dwie drużyny z Abramowa. „Królem strzelców” został Kuba Banaszek z Zawiszy.

Niedzielny turniej panów zapowiadał się arcyciekawie. Udział wzięło aż 16 drużyn. W większości były to zespoły z terenu naszej gminy, lecz na zaproszenie odpowiedzieli też zawodnicy z Lublina i Bychawy. Licznie zgromadzona publiczność co raz oklaskiwała swoich faworytów. Mimo, że był to jedynie turniej charytatywny, wszystkim zależało, by wypaść jak najlepiej. Całodniowa rywalizacja ostatecznie wyłoniła zwycięzców.  Pierwsze miejsce w kategorii panów zdobyła drużyna Kopaczy z Bychawy, która w finale ograła seniorów BKS-u Bogucin. W meczu o trzecie miejsce lepsi okazali się gracze FC po Nalewce z Lublina. Czwarte miejsce przypadło miejscowym, czyli chłopakom z garbowskich bloków. Statuetkę dla króla strzelców zgarnął Paweł Jabłoński z FC po Nalewce. Nagrody wręczył Wójt Gminy Garbów Kazimierz Firlej w asyście organizatorów i taty Natalki. Rozgrywkom piłkarskim towarzyszył kiermasz ciast, który cieszył się wielkim powodzeniem. Ponadto prowadzona była zbiórka pieniędzy do puszek, którymi z wielkim zaangażowaniem opiekowały się Kasia i Ola Sochal. Podczas dwudniowej akcji zebrano kwotę w wysokości 3883,31 zł i 5 pensów. Całość została przekazana rodzinie Natalki na jej rehabilitację, leczenie i inne potrzeby.

Organizatorzy dziękują drużynom, które wzięły udział w turnieju i wsparły akcję także finansowo oraz wszystkim ludziom dobrej woli, którzy na różny sposób przyczynili się do powodzenia projektu. Dziękujemy Wójtowi Gminy Garbów i pani kierownik GOPS-u Marcie Plecha za ufundowanie nagród, a także wszystkim, którzy przynieśli przepyszne ciasta oraz paniom z obsługi kiermaszu. Słowa podziękowania kierujemy również w stronę sędziów – Kamila Gawrona, Macieja Barwińskiego, Pawła Stefaniaka -  którzy bezinteresownie poświęcili swój wolny czas, by czuwać nad przebiegiem rozgrywek.

Piotr Chabros, przedstawiciel zespołu organizatorów

Informacje o Natalce pod adresem www.nataliaciolek.blogspot.com

WYNIKI TURNIEJU >>> ZOBACZ TUTAJ <<<

GALERIA ZDJĘC, DZIEŃ 1 >>> TUTAJ <<<

GALERIA ZDJĘĆ, DZIEŃ 2 >>> TUTAJ <<<

W najbliższym czasie zespół nie rozgrywa żadnego spotkania.

Błękit CycówZawisza Garbów
Błękit Cyców 2:1 Zawisza Garbów
2016-11-13, 13:00:00
    relacja »

pon.

Gramy dla Natalki - dzień 2.
Ładowanie...